A történelmi filmek szociológiája

A történelmi filmek szociológiája
A történelmi filmek szociológiája
Szerző:
Erőss Gábor
Nyelv:
magyar
ISBN:
9789634144922
Borító:
kartonált
Oldalszám:
196
Kiadó:
L'Harmattan Kiadó
EAN:
9789634144922
Kiadás éve:
2019
Webshop készlete: Raktáron
2 600 Ft
A vásárlás után járó pontok: 26 Ft
Kedvencekhez
Részletek
Hasonló termékek
Adatok
Részletek
Miért azonosulunk a Megáll az idő kamasz hőseivel? Miért dőlünk be Mel Gibson skótszoknyájának? Miért olyannak látjuk a múltat, amilyennek a Titanic vagy éppen a Csinibaba megmutatja? És fordítva: miért éppen olyannak mutatja, amilyennek képzeljük?
A történelmi filmek sajátossága, hogy pontosan azt hisszük el a moziban,ami nem igaz, és abban kételkedünk, ami korhű. De van még egy különlegességük: képesek utalásokkal megmutatni azt is, ami közvetlenül nem is látható a filmvásznon: a képmezőn kívülre, a hangkulisszák mögé vezetve minket. Milyennek mutatja a magyar mozi a háborút s a békét?
Milyennek ábrázolja a külföldieket, besenyőket, cigányokat, svábokat, zsidókat? És hogy néz ki a valamikori Budapest a filmvásznon? Hogyan avatkozott bele a politika a magyar filmgyártásba az elmúlt 60 évben?
E kötet arra vállalkozik, hogy három diszciplína – a történettudomány, a szociológia és a filmtudomány – határmezsgyéjén kutatva tárja fel, hogy hogyan varázsol nekünk a mozi múltat. A filmes mező fogalma mentén mutatja be a filmgyártás kontextusát és az egymással párhuzamos (vagy egymással szemben álló) kollektív emlékezeteket. Feltárja azokat a folyamatokat, melyek révén a filmipar szívhez szóló emlék-képeket és nagytotálokkal bemutatott történelem-képeket hoz létre, amelyeket a nézők valószerűnek és hitelesnek fogadnak el.
Hasonló termékek
Adatok
Cikkszám
b-173026
simplepay_hu_v2 kandh_v2