Blog
Írd be az emlékeztetőbe: Szeptember 1. nyit a V26 Képregénybolt Budapesten a Visegrádi 26 szám alatt
Fényjáróként emlegetik ellenségei azt a hőst, akit ma hoztunk el nektek. Eric Brooks, más néven Penge, aki ember és vámpír elegye, évtizedek óta harcol a vámpírok végső kiirtásáért. Eszközei között nem válogat, a minél gyorsabb eredményre törekszik.
Pólik József és Zách Attila képregénye, a "Tréfamesterek" egy kilenc év alatt elkészült, közel 240 oldalas mű. Gyönyörű és impozáns keményfedeles kötet, amelynek már a borítójáról árad az olvasmány hangulata. Hiszen látjuk: elvtársak és elvtársnők szerszámmal és fegyverrel építik a vörös csillagos izmusokat. A háttérben pedig Rákosi Mátyás távolba nézve áll minden és mindenki fölött.
Idén hatvanéves a James Bond filmes univerzum. A könyvekből sajnos elég kevés került fordításra, de a filmeket ismerjük. A fantasztikus színészeket, akik magukra öltötték a 007-es ügynök személyét szintén. Talán nem csak a rajongók sorolják fejből, hogy: Sean Connery, David Niven, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan, Daniel Craig. De az biztos, hogy a rajongók polcáról nem hiányozhat a Vad Virágok Könyvműhely fantasztikus James Bond kötete!
Mark Millar a szuperhős-képregények egyik mestere. Képregényeiben többször fogta a szuperhőst, és kifordította, emberi tulajdonságokkal látta el, ezzel görbe tükröt állítva az Olvasó elé.
A Star Wars utolsó, eddig befejező trilógiájának „főgonosza”, Kylo Ren egy igen megosztó karakter lett a rajongók szemében. Egyesek szerint a trilógia nem építi fel kellőképpen a karaktert, mások szerint pont ellenkezőleg, ő egy komplex, árnyalt személyisége a Star Wars univerzumának.
Kittenberger (és a többiek) kalandjai már a harmadik kötetnél járnak. Ez egyszerre jó és rossz hír. Jó, mert sok idő után ismét lapozhatjuk Somogyi György, Dobó István és Tebeli Szabolcs művét. Rossz, mert túl vagyunk a felén, következik a negyedik, egyben záró kötet. Közben az első kötet (Fabriqué en Belgique, Alfabéta-díj 2017) már a harmadik kiadásnál jár, ami teljesen érthető, mert a szerzők egy egészen különleges világot tárt elénk.
Van egy, de talán két generáció, akik a hétvégén azt várták, hogy... ne aludjanak. Mert korán reggel kezdődtek a rajzfilmek. Tudtam volna aludni, de megkértem valakit, ébresszen. Legkésőbb akkor, amikor felcsendül a főcímdal. "Tini Nindzsa Harci Teknőc, Tini Nindzsa Harci Teknőc, Tini Nindzsa Harci Teknőc. Elszánt és gyors: csodahős." Több mint hatvan részt láthattunk magyarul, és hatalmas felfedezés volt pár évvel később, hogy képregény is van. Igaz, Tini Titán Teknőcök volt a címe, de ez a legkevésbé sem zavart senkit.
„Valami mozog a padláson. Kaparja a deszkát. Förtelmes dolgokat suttog nekem! Kérem, ha ezt látja, ne jöjjön fel a padlásra! Senki se menjen a közelébe! Csak égessék el a házat! És ha látják azt a vénasszonyt…
Égessék el azt is!”
Oda vagy a képregényekért, de az elmúlt évek képregényes dömpingjei miatti gazdagabb választék és sok megjelenés miatt gyakran csak kapkodod a fejed?
Amikor képregény adaptáláshoz keres témát az ember, biztos sikerre számíthat, ha Rejtőre esik a választása. Cs. Horváth Tibor jelen képregény esetében egy westernt választott a rejtői életműből, melyet a szerző eredetileg Gibson Lavery néven publikált.