Egy katolikus laikus gondolatai az „öt solá”-hoz avagy A protestánsok hívogatása egyesülésre

-5%
Egy katolikus laikus gondolatai az „öt solá”-hoz avagy A protestánsok hívogatása egyesülésre
Egy katolikus laikus gondolatai az „öt solá”-hoz avagy A protestánsok hívogatása egyesülésre
Szerző:
Varsányi József
Nyelv:
magyar
Kötés:
ragasztókötés
Borító:
ragasztókötés
Oldalszám:
36
Kiadó:
AMTAK
Kiadás éve:
2024
Webshop készlete: Raktáron
1 200 Ft
Akció: 1 140 Ft
Kezdete: 2026.03.12   A készlet erejéig
A vásárlás után járó pontok: 11 Ft
Kedvencekhez
Részletek
Hasonló termékek
Adatok
Részletek
Laikus vagyok, de úgy érzem, könyvecskémet a Szentlélek inspirálta, s jámbor szándék vezetett. Hogy egyházpolitikai szempontból aktuális-e a téma, és nem sért-e egyes érdekeket, nem foglalkoztat: az ihletett gondolkodó egyedül a felismerni vélt igazságot nézze!
Gondolataimat Luther 5 alaptételéhez igazítottam, az "öt solá"-hoz. Igyekeztem megérteni Luther gondolatait, s amiben tudtam, elismerni ezek jogosságát, igazságát. Alapvetően azonban, úgy hiszem, katolikus nézőponton helyezkedem el. Nagy vágyam a keresztény egyházak közeledése, netán újra egyesülése. Ezt persze nem én fogom megoldani, könyvem csak egy jámbor kezdeményezés, felhívás.
Aktualitását a jelenlegi politikai-ideológiai világválság adja: ennek ellenszere lehetne a kereszténység spirituális összefogása, békemissziója.
Hasonló termékek
Adatok
Gyártói cikkszám
9786156798725
Cikkszám
b-228647
simplepay_hu_v2 kandh_v2 A kényelmes és biztonságos online fizetést a Barion Payment Zrt. biztosítja, MNB engedély száma: H-EN-I-1064/2013. Bankkártya adatai áruházunkhoz nem jutnak el.