Istenek a körfolyosón

-5%
Istenek a körfolyosón
Istenek a körfolyosón
Kötött ár kezdete :
2026.04.01.
Kötött ár vége :
2027.04.01.
Szerző:
Seres Lili Hanna
Nyelv:
magyar
Kötés:
kartonált
Oldalszám:
72
Kiadó:
Jelenkor Kiadó
Kiadás éve:
2026
Webshop készlete: Raktáron
2 999 Ft
Akció: 2 849 Ft
Kezdete: 2026.03.12   A készlet erejéig
A vásárlás után járó pontok: 28 Ft
Kedvencekhez
Részletek
Hasonló termékek
Adatok
Részletek
Mitikus séta a nagyvárosi tájban. Istenekkel feleselő női kórus. Lírai kószálók drámai megfigyelései.
A trolin, a Szövetség utcában, a Lövölde téren, a Keletinél. A körfolyosón.

Leszálltak Budapestre a görög istenek - de ennél is fontosabb, ahogyan ez a különleges verseskötet megküzd és szembenéz velük: feljegyzi és elrendeziőket. Kétezer-hétszáz éves köszönet érte.
Tamás Ábel ókorkutató

Seres Lili Hanna a költészet egyik legnemesebb feladatát vállalja magára: méltóságot ad. Nagy adagot mér, mert tudja, hogy szereplőinek szükségük van rá. Görög istenekké emeli őket, mert a puszta humanizálás ide már kevés. Nimfák és faunok, istenek és félistenek tévelyegnek Budapesten. Jelenlétük felkavaró, de csak annyira kell tőlük félni, mint a halandóktól. A költő maga is istennő, akinek szívébe van oltva egyenlőnek látni a kerület minden lényét.
Márton Joci aktivista

SERES LILI HANNA (1993) költő, irodalmár. Első verseskötete Várunk címmel jelent meg a Fiatal Írók Szövetsége kiadásában 2019-ben. Doktori fokozatát a kortárs magyar deprivációs irodalomról szóló disszertációjával 2026-ban szerezte meg az ELTE BTK-n. A Szépírók Társasága és a FISZ tagja. A Közélet Iskolája munkatársa.
Hasonló termékek
Adatok
Gyártói cikkszám
9789635184392
Cikkszám
b-242359
simplepay_hu_v2 kandh_v2 A kényelmes és biztonságos online fizetést a Barion Payment Zrt. biztosítja, MNB engedély száma: H-EN-I-1064/2013. Bankkártya adatai áruházunkhoz nem jutnak el.