Ajánlónk a kötet hátlapjáról:
Számos magyar rajongónak a francia képregény sokáig egyet jelentett a Vaillant-nal. A Francia Kommunista Párt lapcsaládjához tartozó heti magazin az 1950-es évek közepétől kapható volt az úgynevezett szocialista országok újságárusainál, így a hazai érdeklődők is hétről hétre nézegethették Pif és Nasdine Hodja, Arthur és Davy Crockett, Totoche és Ragnar, meg oly sok más rokonszenves figura történeteit.
Igen nagy hatást gyakorolt a Vaillant a hazai képregényalkotókra is. Nem egy rajzolónk ismeri el készséggel, hogy rengeteget fogást lesett el a már akkor klasszikusnak számító francia kollégáktól. Az 1960-as és 1970-es években készült magyar képregények között bőven találni olyat, amelynek a stílusa erősen emlékeztet a nyugati mintákra, és néha egészen egyértelmű másolások is előfordultak.
Kiadványunk első megjelenésük sorrendjében mutatja be a Vaillant fontosabb képregényeit, összefoglalva főbb szereplőiket és motívumaikat, valamint alkotóik életpályáját. Kitérünk arra is, hogy mely sorozatok folytatódtak a lap jogutódjában, a Pif-Gadgetben, amelyről szintén készülünk hasonló összegzést készíteni.
Ajánljuk ezt a kis kötetet azoknak, akiket annak idején lenyűgözött a Vaillant varázsa, noha nyelvtudás híján csak sejtették, miről szólnak a történetek és poénok. Azoknak, akik csak jóval később ismerkedtek meg némelyik címmel vagy alkotóval, és kíváncsiak az eredetükre, kezdeteikre. És azoknak, akiket érdekel a képregények kapcsolódása a közelmúlt történelméhez.